Konkurs "Z odpowiedzialnością na TY" - Konkurs "Z odpowiedzialnością na TY" - KMP we Włocławku

Konkurs "Z odpowiedzialnością na TY"

Konkurs "Z odpowiedzialnością na TY"

Data publikacji 18.09.2015

W ramach działań prewencyjnych Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku rozstrzygnięto konkurs z zakresu odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne „Z odpowiedzialnością na TY”.

W ramach działań prewencyjnych  Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku rozstrzygnięto konkurs z zakresu odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne „Z odpowiedzialnością na TY”.

W środę (18.04.) 38 gimnazjalistów z miasta i powiatu w auli Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przystąpiło do II etapu testu z wiedzy  z zakresu odpowiedzialności.  Młodzież odpowiadała na 30 pytań z zakresu Ustawy o postępowaniu z nieletnimi np. jaki jest wiek odpowiedzialności nieletniego, za jakie czyny nieletni odpowiada, co to jest demoralizacja nieletniego.

W czasie, gdy komisja sprawdzała testy młodzież mogła zapoznać się z specyfiką zawodu policjanta oraz z sprzętem wykorzystywanym w służbie. 

Nagrody ufundowane przez włocławskie firmy: Anwil S.A. oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku wręczyli: Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp Maciej Lisiecki oraz Stanisław Pawlak przedstawiciel MPEC we Włocławku.

Wyniki konkursu „Z odpowiedzialnością na TY”

I miejsce         -           Patryk Perczyński       Gimnazjum nr 9 we Włocławku

II miejsce        -           Daria Lewandowska  Gimnazjum Publiczne w Boniewie

III miejsce       -           Katarzyna Sobańska   Gimnazjum Publiczne w Lubrańcu

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.