Festyn z policjantami - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Festyn z policjantami

Data publikacji 13.08.2019

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji we Włocławku zaproszeni zostali w minioną sobotę na piknik w miejscowości Pikutkowo. Był to festyn zorganizowany przez jedną z firm transportowych dla pracowników i ich rodzin. Mundurowi spotkali się z dziećmi oraz ich rodzicami. Była to okazja do wspólnych rozważań na temat bezpieczeństwa.

W sobotę (10.08.2019) podczas festynu zorganizowanego w miejscowości Pikutkowo (gm. Brześć Kujawski) wszyscy mieszkańcy i licznie zgromadzeni goście mieli możliwość udziału w spotkaniu z policjantami. Z najmłodszymi dzielnicowi omawiali podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji spędzanych w domach i na wyjazdach. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominali reguły właściwego zachowania na kąpieliskach. 

Ze starszymi uczestnikami pikniku dzielnicowi rozmawiali o konsekwencjach prawnych i zdrowotnych zażywania narkotyków i dopalaczy, a także o niebezpieczeństwach związanych z uzależnieniem od tych substancji. Z kolei najstarsi mieli okazję usłyszeć od dzielnicowych porady, jak nie paść ofiarą oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Mundurowi omawiali metody działania przestępców i zalecali ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. 

Uwagę lokalnej społeczności zwróciły policyjne syreny radiowozów, którymi jeżdżą policjanci z grupy „SPEED”. Na co dzień pełnią oni służbę z wykorzystaniem najszybszych aut policyjnych z videorejestratorami. Bacznie przyglądają się kierowcom i eliminują z ruchu tych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, a przede wszystkim jeżdżą z nadmierną prędkością. Chętnych do upamiętnienia na zdjęciu chwil spędzonych w policyjnych autach nie brakowało. 

Obecność policjantów na festynach staje się coraz częstszym widokiem. Podnosi to poziom poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców i realnie wpływa na stopień ich uświadomienia oraz właściwych reakcji w chwili zagrożenia. Nasi stróże prawa zawsze chętnie służą poradą, by uchronić mieszkańców przed różnymi niebezpieczeństwami. 

Autor: st.sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • uczestnicy pikniku oglądają radiowozy policyjne
  • dzielnicowy z maskotką "Chase" - policyjnego pieska z serialu dla dzieci
  • dzielnicowy trzyma dziecko na ręku a inni uczestnicy pikniku oglądają radiowóz