Wiadomości

Mundurowi w bibliotece rozmawiali o internecie i zbliżających się wakacjach

Data publikacji 13.05.2019

Biblioteka jako miejsce pozyskiwania wiedzy to dobre miejsce na spotkanie policjantów z uczniami szkół. Zamiast czytania książki mundurowi z wydziału prewencji uczyli dzieci jak bezpiecznie korzystać z sieci internetowej i podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą przed zbliżającymi się wakacji.

Przedstawicielki zajmujący się profilaktyka społeczną włocławskiej komendy spotkały się w Bibliotece Miejskiej w Brześciu Kujawskim z uczniami 6 klas podstawówki. Tematem było bezpieczeństwo młodych uczestników podczas korzystania z przestrzeni w internecie. Szczególną uwagę zwróciły na zagrożenia wynikające z zawierania znajomości z osobami, które mogą podawać się za kogoś innego. Słuchacze dowiedzieli się również o tym, czy udostępnianie swoich zdjęć, zamieszczanie opinii, różnych informacji może spowodować nieprzyjemne skutki w postaci złamania prawa.

Przed zbliżającymi się wakacjami mundurowy z Ogniwa Prewencji na Wodach porozmawiał z uczniami o ich bezpieczeństwie podczas korzystania z wypoczynku nad wodą. Przypomniał im, że najlepszym miejscem kąpieli jest tylko miejsce wyznaczone, gdzie odpowiednie służby pilnują ich bezpieczeństwa. Przestrzegał także przed wchodzeniem do wody w miejscach nieznanych i nie sprawdzonych wcześniej.

Taka forma przekazu pozwala na bliski kontakt z dziećmi i w nietypowym miejscu przekazać kilka cennych rad dotyczących bezpieczeństwa podczas surfowania po sieci i wypoczynku nad wodą przed zbliżającymi się wakacjami.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski