Wiadomości

Zapraszamy kobiety do udziału w programie prewencyjnym „Kobieta bezpieczna”

Data publikacji 04.03.2019

„Kobieta bezpieczna” to kurs, który poza nabyciem praktycznych umiejętności może w pewnym stopniu dać kobietom poczucie niezależności i samodzielności w sytuacji zagrożenia. Włocławscy policjanci zachęcają mieszkanki Włocławka i powiatu włocławskiego do uczestnictwa.

0d 20 marca 2019 r. ruszy realizowany przez Komendę Miejską Policji we Włocławku program „Kobieta bezpieczna”. W ramach przypomnienia jest to rodzaj kursu, podczas którego pełnoletnie kobiety nabywają wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu samoobrony i udzielania pierwszej pomocy.

W kursie uczestniczyć będzie 50 zainteresowanych pań. Zgłoszenia i zapytania można kierować do specjalisty Zespoły Profilaktyki Społecznej Pani Edyty Olszewskiej pod numerem: (54) 414 53 59 /o zakwalifikowaniu decyduje kolejność/. Potencjalna uczestniczka musi być pełnoletnia i nie może mieć  przeciwwskazań do udziału w szkoleniu ze względu na stan zdrowia.

Co do kwestii organizacyjnych, kurs będzie odbywał się co środę w godzinach 16.00- 19.30, na terenie Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Zakończenie kursu przewidziane jest na 12.06.2019r. Podczas prowadzonego szkolenia kobiety poznają techniki samoobrony, udzielania pomocy, sposobu radzenia sobie z emocjami, uwarunkowań psychologicznych. Te wszystkie umiejętności zapewnią poszczególne osoby, tj. strażnik miejski (instruktor), specjalista profilaktyki społecznej, psycholog, radca prawny oraz ratownik medyczny. 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski