Wiadomości

„Trzeźwy poranek” i inne działania prewencyjne na włocławskich drogach

Data publikacji 15.02.2019

Włocławscy policjanci przeprowadzili kolejne działania prewencyjne w ramach bezpieczeństwa na drodze pn. „Trzeźwy poranek”. Dokonali ponad 700 kontroli stanu trzeźwości i wyeliminowali z ruchu czterech kierowców, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu. W nadchodzący weekend natomiast będą dbali o bezpieczeństwo podróżnych podczas akcji „Prędkość”

Policjanci podejmują wiele działań w ramach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ukierunkowane są one na różnego rodzaju aspekty, w tym na przykład na stan trzeźwości kierowców. Dzisiaj (15.02.19) w godzinach porannych mundurowi po raz kolejny sprawdzali, czy kierujący są trzeźwi.

W ramach dzisiejszej akcji mundurowi przeprowadzili 730 badań stanu trzeźwości kierowców. Niestety okazało się, że w czterech przypadkach kierowcy prowadzili auta będąc pod wpływem alkoholu. Pierwszego ujawnili po godzinie 5 na ulicy Wienieckiej, gdzie badanie wykazało u 67-letniego kierowcy fiata, ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Dwóch kolejnych zatrzymań mundurowi dokonali na ulicy Płockiej około godziny 5:50. Tutaj sprawdzenie trzeźwości obu kierowców wykazało, że prowadzili oni pojazdy w stanie po użyciu alkoholu. 50-letni kierujący skodą miał prawie 0,4 promila, natomiast u 28-latka prowadzącego citroena urządzenie wykazało prawie 0,25 promila alkoholu. .

Ostatnim ujawnionym nietrzeźwym kierowcą był 68-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli na ulicy Jana Pawła II. Przeprowadzone badanie wykazało, że prowadził on renault mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Wszystkim tym nieodpowiedzialnym kierowcom policjanci zatrzymali już prawa jazdy. Wkrótce za jazdę na „podwójnym gazie” będą się także tłumaczyć przed sądem. W zależności od stężenia alkoholu grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2, bądź areszt lub grzywna.

W nadchodzący weekend należy się spodziewać kolejnych działań prewencyjnych na drogach w ramach zaplanowanej na 16-17 lutego br. akcji „Prędkość”. Podczas tych działań funkcjonariusze drogówki będą głównie egzekwować od kierujących stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, ale zwrócą również uwagę na przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego.  

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski