Wiadomości

Wypadki z udziałem pieszych w regionie. Policjanci apelują o noszenie odblasków!

Data publikacji 04.02.2019

W minioną niedzielę (03.02.19) doszło w naszym regionie do dwóch wypadków z udziałem pieszych. Niestety jeden z nich zakończył się tragicznie – zmarł mężczyzna potrącony na terenie gminy Brześć Kujawski przez auto osobowe. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i apelują o używanie elementów odblaskowych, dzięki którym piesi są lepiej widoczni na drodze.

Do pierwszego z wczorajszych (03.02.19) wypadków doszło przed godz. 17.00 na ulicy Brzeskiej we Włocławku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 74-letni kierowca toyoty nie ustąpił pierwszeństwa 81-latce znajdującej się na przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia piesza doznała obrażeń i trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Około pół godziny później miało miejsce kolejne potrącenie, tym razem na drodze krajowej nr 62 w gminie Brześć Kujawski. Niestety było ono tragiczniejsze w skutkach. Śmierć na miejscu poniósł mężczyzna w wieku około 50 lat, potrącony przez toyotę. Policjanci ustalili, że 57-letnia kierująca była trzeźwa. Obecnie trwa ustalanie tożsamości pieszego.

Szczegóły obu wypadków wyjaśniają teraz policjanci pod nadzorem prokuratora. Jednocześnie apelują do pieszych, by w trosce o własne bezpieczeństwo na drodze, używali elementów odblaskowych. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń wynika, że śmiertelna ofiara wypadku w gminie Brześć Kujawski nie miała odblasków.

Pamiętajmy, że używanie elementów odblaskowych jest obowiązkowe po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Warto jednak używać ich również w mieście, bo dzięki temu kierowcy są w stanie szybciej dostrzec pieszego. Daje im to więcej czasu na reakcję i podjęcie właściwych manewrów,  na przykład wyhamowanie auta lub  bezpieczne wyminięcie poruszającej się drogą osoby.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski