Wypadek drogowy z udziałem nietrzeźwego kierującego - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Wypadek drogowy z udziałem nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 04.02.2019

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego w miejscowości Unisławice (pow. włocławski), gdzie doszło do zderzenia czołowego skody i fiata. Kierująca fiatem odniosła obrażenia i trafiła do szpitala. Badanie trzeźwości uczestników wykazało, że 23-letni kierujący skodą prowadził mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę (02.02.19) po godzinie 20 w m. Unisławice (gm. Kowal). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą jadąc od strony Dobrzejewic do Lubienia Kujawskiego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się fiat. W wyniku zderzenia się pojazdów 19-letnia kierująca fiatem została przewieziona do szpitala z obrażeniami. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników, który wykazał, że kierujący skodą prowadził w stanie nietrzeźwości mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

W niedziele (03.02.19) kiedy wytrzeźwiał usłyszał od włocławskich śledczych zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za który grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Policjanci wyjaśniają również w toku postępowania szczegóły zaistniałego wypadku.     

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski