Odwiedzili komendę, aby porozmawiać o bezpiecznym zimowym wypoczynku - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Odwiedzili komendę, aby porozmawiać o bezpiecznym zimowym wypoczynku

Data publikacji 28.01.2019

Włocławska komenda policji gościła w swoich murach dzieci uczestniczące w feriach zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Wysłuchały one cennych porad odnośnie bezpiecznych zabaw podczas zimy, a także poznały specyfikę pracy policjantów.

W czasie ferii policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą, aby przekazać im ważne informacje na temat ich bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Do jednego z takich spotkań doszło w miniony piątek (25.01.19). Wówczas odwiedziły nas dzieci z włocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Policyjny profilaktyk przekazał gościom sporą dawkę wiedzy o tym jak i gdzie należy bawić się podczas zimy, aby być bezpiecznym. Dzieci usłyszały między innymi, że nie powinny wchodzić na zamarznięte akweny, gdzie może załamać się pod nimi lód i że bezpieczniej jest ślizgać się na zorganizowanych lodowiskach. Dowiedziały się także, że do zjeżdżania na sankach należy wybrać miejsca oddalone od ulicy, bo tam nie grozi im potrącenie przez samochód.

Dzieci miały również okazję zapoznać się ze specyfiką policyjnej służby i sprzętem wykorzystywanym np. przez technika kryminalistyki do zabezpieczania śladów linii papilarnych. Obejrzały też policyjny radiowóz i pokaz umiejętności psa służbowego. Ten ostatni wywołał na twarzach naszych gości najwięcej uśmiechów.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Joanna Seligowska-Ostatek