Policjanci o bezpieczeństwie z wolontariuszami - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Policjanci o bezpieczeństwie z wolontariuszami

Data publikacji 12.01.2019

Już w najbliższą niedzielę kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Włocławscy policjanci i strażnicy miejscy jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników akcji.

W piątek (11.01.2019) przedstawiciele policji wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszami.  496 chętnych do kwestowania usłyszało kilka bardzo praktycznych podpowiedzi, jak ustrzec się przed kradzieżą, rozbojem.

Porady dla wolontariuszy:

  • unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu),
  • nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób,
  • w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną, jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę,
  • jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie,
  • w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję, np. dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

  • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

W czasie trwania akcji kilkudziesięciu policjantów i strażników miejskich będzie dodatkowo pełnić służbę na terenie miasta i powiatu. Każdy wolontariusz, który znajdzie się w kłopocie może liczyć na pomoc mundurowych. Mamy jednak nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych zbiórka WOŚP-u przebiegnie bez żadnych nieprzyjemnych wydarzeń.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...