Trudne warunki na drogach – zachowajmy ostrożność! - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Trudne warunki na drogach – zachowajmy ostrożność!

Data publikacji 09.01.2019

Zimowa aura może niekorzystnie wpłynąć na warunki drogowe i wymusza na kierowcach zmianę sposobu jazdy. Apelujemy więc o ostrożność na drodze i zdjęcie nogi z gazu!

Intensywne opady śniegu, śliska nawierzchnia, szybko zapadający zmrok to często spotykana w czasie zimy aura. Wówczas warunki na drodze mogą być bardzo trudne, a wtedy łatwiej o stłuczkę, czy też bardziej tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe.

Dlatego też w tym czasie kierowcy powinni jeszcze bardziej zwracać uwagę na to, co dziej się na drodze oraz zmienić technikę jazdy. Warto jechać wolniej i pamiętać, że nie zawsze prędkość dopuszczalna jest w danej chwili prędkością bezpieczną – kierujący musi ją dostosować do zmieniających się warunków na drodze. Należy zachować większą niż zazwyczaj odległość od poprzedzającego nas pojazdu, bo droga hamowania na mokrej, czy też oblodzonej nawierzchni jest dłuższa. Ostrożniej również „wchodźmy” w zakręty i delikatnie operujmy pedałami, aby nie stracić panowania nad pojazdem.

Wczoraj (08.01.19) od rana w naszym regionie występowały niekorzystne warunki pogodowe, najpierw intensywne opady śniegu, a potem deszczu z pewnością utrudniały kierowcom jazdę. Policjanci odnotowali na terenie Włocławka i powiatu łącznie 14 kolizji. Przyczyną połowy z nich było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Do trzech kolizji doszło na autostradzie A-1, gdzie kierujący uderzyli w bariery ochronne. Na szczęście mundurowi nie odnotowali tego dnia żadnego wypadku.

Apelujemy o ostrożną jazdę i rozsądek na drodze!

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski