Wiadomości

Uciekał przed policjantami bojąc się konsekwencji jazdy bez uprawnień

Data publikacji 27.12.2018

Włocławscy policjanci zatrzymali 30-latka, który chciał uniknąć kontroli drogowej związanej z jazdą po wale przeciwpowodziowym. Podczas ucieczki nie reagował na dawane przez mundurowych sygnały świetlne i dźwiękowe i łamał przepisy ruchu drogowego. Okazało się, że powodem takiego zachowania włocławianina był brak uprawnień do kierowania pojazdami. Za niezatrzymanie się do kontroli pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności, a za złamane przepisów ruchu drogowego wysoka kara grzywny.

Wczoraj (26.12.2018) około godziny 19:30 policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach kontrolowali wał przeciwpowodziowy w okolicach ulicy Płockiej we Włocławku. W pewnym momencie zauważyli pojazd bmw, który poruszał się wałem przeciwpowodziowym, a na widok radiowozu zaczął uciekać. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący kontynuował dalszą ucieczką ulicą Popiełuszki w stronę Lipna. Przez cały czas kierujący łamał przepisy ruchu drogowego wyprzedzając inne pojazdy na podwójnej ciągłej i przejeżdżając przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Po skręceniu w ulicę Kulińską zatrzymał się i oddalił pieszo w pole. Po krótkim pościgu pieszym został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komendy. Okazał się nim 30-letni włocławianin, który został osadzony w policyjnym areszcie. Badanie trzeźwości wykazało, że był trzeźwy, natomiast powodem ucieczki mógł być brak uprawnień do kierowania pojazdami.  

 Dzisiaj (27.12.18) po zebraniu całości materiału w sprawie policjanci przesłuchali 30-latka, który usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli pomimo dawanych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, za co może mu grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo włocławianin przed sądem będzie musiał się wytłumaczyć z popełnionych wykroczeń drogowych m.in. za jazdę w bez uprawnień, poruszanie się po wale przeciwpowodziowym,  przekraczanie linii podwójnych ciągłych i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Za te wszystkie wykroczenia może mu grozić wysoka kara grzywny.     

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski