Wiadomości

Kierownik posterunku i dzielnicowy z Chocenia rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

Data publikacji 10.10.2018

Policjanci z Posterunku Policji w Choceniu współpracują ze szkołami w zakresie bezpieczeństwa uczniów i spotykają się z uczniami, aby przekazać im swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. Jedno s takich spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej w Wilkowicach. Tym razem tematem było bezpieczeństwo na drodze a także w kontaktach z obcymi osobami i zwierzętami.

Na zaproszenie grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Wilkowicach do uczniów klas V-VI przyszli policjanci z Chocenia - kierownik posterunku asp. sztab. Mariusz Błaszczyk i dzielnicowy asp. szt. Piotr Pawłowski. Kierownik objął patronatem międzyszkolny konkurs pt. „Bezpieczeństwo w oczach uczniów”, którego jednym z celów jest podnoszenie wiedzy o bezpieczeństwie nie tylko w szkole, ale również na drodze i w miejscu zamieszkania.

Jednym z pierwszych etapów konkursu było spotkanie z dzielnicowym, który przekazał uczniom cenne informacje przydatne w różnych sytuacjach. Mundurowy przypomniał dzieciom o ważnej roli elementów odblaskowych, dzięki którym piesi są lepiej widoczni na drodze. To właśnie odblaskowa opaska, brelok czy inny element odbijający światło założony w miejscu widocznym dla kierującego pozwala mu na dostrzeżenie pieszego dużo wcześniej i wykonanie w porę odpowiednich manewrów, np. hamowania i ominięcia go w bezpiecznej odległości.

Jednak oprócz bezpieczeństwa na drodze asp. sztab. Piort Pawłowski poruszył z uczniami także kwestie ich bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi osobami. To nie tylko spotkania w życiu realnym, ale także zagrożenia płynące z poznawania nowych osób podczas surfowania po sieci.

Mamy nadzieję, że takie spotkania z mundurowymi i uczestnictwo w konkursie  dotyczącym bezpieczeństwa pomaga młodym osobom zdobyć przydatną wiedzę i dzięki temu lepiej uchronić się przed zagrożeniami.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski