Podsumowanie działań „EDWARD” na włocławskich drogach - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Podsumowanie działań „EDWARD” na włocławskich drogach

Data publikacji 20.09.2018

Policjanci z Włocławka włączyli się w akcję „EDWARD” (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych). Jej celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zredukowanie liczby rannych i śmiertelnych ofiar wypadków.

Wczoraj, 19 września, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była druga edycja akcji „EDWARD”, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Wzięli w niej udział również funkcjonariusze włocławskiego wydziału ruchu drogowego.

Policyjnym działaniom przyświecała „wizja zero”, czyli zero osób ciężko rannych i śmiertelnych ofiar wypadków komunikacyjnych w tym dniu. Podczas prowadzonych kontroli policjanci apelowali o rozsądek na drodze i stosowanie się do przepisów.

Wczorajsze działania, to jednak nie tylko kontrole drogowe, ale także pogadanki z młodzieżą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi zadbali również o to, aby mieszkańcy, w tym rzesze uczniów, szczęśliwie dotarły na stadion miejski, gdzie miało miejsce bicie rekordu w jednoczesnym machaniu flagą narodową z okazji 100-lecia odzyskania Niepodlewgłości.

Cel wczorajszego „EDWARDA” został osiągnięty - tego dnia policjanci nie odnotowali żadnego wypadku. Warto jednak, aby użytkownicy dróg codziennie, a nie tylko jeden dzień w roku, pamiętali o tym, że bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od nich samych, od tego czy będą odpowiedzialni i będą przestrzegać przepisów.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...