Wiadomości

Nasza rozmowa o naszym bezpieczeństwie

Data publikacji 27.11.2015

Każdy kto wyrażał chęć poruszenia spraw społecznych z funkcjonariuszami włocławskiej komendy mógł uczynić to podczas odbywającej się w Urzędzie Miasta debaty. Policjanci byli otwarci na wysłuchanie problemów z jakimi zmagają się mieszkańcy.

W całość inicjatyw społecznych przewidzianych w ramach kampanii „Białej Wstążki” wpisała się debata społeczna nt. bezpieczeństwa mieszkańców Włocławka.

Policjant prewencji kryminalnej w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną omówił najważniejsze zagadnienia statystyczne związane z policją, jej funkcjonowaniem, organizacją, programami profilaktycznymi jakie są przez nią i przy współudziale z nią realizowane.

Z racji świeżo rozpoczętej kampanii „Białej Wstążki” nie sposób było pominąć i nie nawiązać do tego istotnego tematu. Genezę, cele, główne założenia przedsięwzięcia o wymiarze profilaktycznym przedstawiła specjalistka prewencji kryminalnej.

Przybyli mieszkańcy mogli skorzystać z wiedzy w zakresie przepisów, którą dysponują policjanci  z różnych wydziałów komendy. Wśród nich był mundurowy z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, Rewiru Dzielnicowych. Przybyli mieli okazję do dzielenia się problematyką, która ich nurtuje. Z tego  prawa chętnie korzystali. Podczas debaty, na forum poruszone zostały m.in. kwestie związane ze zjawiskiem alkoholizmu obecnym w publicznych miejscach,  z brawurową jazdą motocyklami, z przejściami dla pieszych, o bezpieczeństwie lokalnych środowisk, o osiedlowym monitoringu.

Zainteresowani mogli liczyć także na zasięgnięcie opinii innych służb mundurowych, m.in. Straży Miejskiej.

Mieszkańcy, zwłaszcza przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych wyrazili chęć spotkania się z mundurowymi w węższym gronie, co ze strony policjantów napotkało się z dużą aprobatą.

Pozostali uczestnicy również wskazali, że istotne są dla nich spotkania o charakterze debaty. Z pewnością ważna jest w nich umiejętność wzajemnego słuchania i wymiany własnych spostrzeżeń, tych z punktu społecznego jak i merytorycznego.

Na koniec przybyli wypełniali ankietę, dzięki której mogli wyrazić zdanie oraz uwagi dotyczące przebiegu debaty.  

Powrót na górę strony