„Odblask to nie obciach”- o tym przekonywali policjanci - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

„Odblask to nie obciach”- o tym przekonywali policjanci

Data publikacji 09.11.2015

Istotne jest to, żeby uświadamianie o ważności noszeniu odblasków nie ograniczało się tylko do mówienia o tym. Policjanci dbając, aby piesi wyposażeni byli w odpowiednie elementy odblaskowe, rozdawali je przy włocławskim centrum handlowym.

Mówienie o przykrych, niejednokrotnie tragicznych skutkach braku odpowiedniego oznakowania pieszego, sprawia, że wiele osób w odpowiedzialny sposób korzysta z dróg. Nieraz jednak można zaobserwować tych, którzy zupełnie nie stosują się do przepisów, a tym samym nie dbają o własne bezpieczeństwo.  W związku z tym należy i przede wszystkim warto regularnie poruszać tę problematykę. Promowanie, zachęcanie do noszenia elementów odblaskowych, uświadamianie o ważności odpowiedniej widoczności podczas przemieszczanie się po drodze- to zagadnienia, które niejednokrotnie włocławscy policjanci poruszali. Za każdym razem ważne jest, aby dotrzeć z informacją do jak największej liczby odbiorców.

Piątkowe (6.11) przedsięwzięcie pod hasłem: „Odblask to nie obciach”, z pewnością to umożliwiało. Celem akcji, w której poza policjantami, włączyło się wiele osób, było uzmysłowienie zebranym uczniom, że odblaskowy akcent na odzieży nie oznacza tandety, powodu do żartów, wyśmiewania, a wiąże się z odpowiedzialną postawą, dotyczącą własnego zdrowia, życia.  Zgodnie z ideą, funkcjonariusze, odwołując się do przepisów ruchu drogowego wypowiedzieli się na temat tego jak pieszy ma zapewnić sobie bezpieczeństwo, gdy porusza się po drodze, po zmierzchu i poza terenem zabudowanym.

Dzieci, które zebrały się tego dnia na Pl. Grodzkim, mogły również poznać zastosowanie „magicznej” tuby. Policjanci dysponując nią, pobudzając wyobraźnię dzieci, pokazywali im, że pieszego bez odblasków w ogóle może nie być widać dla innego uczestnika ruchu drogowego.

Autor: Lidia Popielińska
Publikacja: Lidia Popielińska