Służby skontrolowały włocławskie kąpieliska przed wakacjami - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Służby skontrolowały włocławskie kąpieliska przed wakacjami

Data publikacji 26.06.2020

Włocławscy „wodniacy” sprawdzili wspólnie z innymi instytucjami, czy kąpieliska miejskie przygotowane są do bezpiecznego wypoczynku mieszkańców. Działania wpisują się w akcję MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której najważniejszym celem jest bezpieczeństwo wypoczywających i korzystających z kąpielisk.

Przedstawiciele Ogniwa Prewencji na Wodach włocławskiej policji uczestniczyli wczoraj (25.06.2020) w kontroli kąpielisk przygotowanych przez miasto Włocławek. Pod lupę mundurowych poszły zagadnienia związane z odpowiednią ilością sprzętu asekuracyjno-ratowniczego, zapewnieniem odpowiedniej ilości ratowników, zabezpieczeniem dostępu do regulaminu kąpielisk. Zarówno na kąpielisku nad jeziorem Czarnym oraz jeziorem Wikaryjskim policjanci nie mieli żadnych uwag. W kontroli brali również udział przedstawiciele innych instytucji m.in. Urzędu Miasta, Sanepid-u, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i WOPR-u.

Co prawda uwag, co do zabezpieczenia technicznego naszych kąpielisk nie było, ale pamiętajmy!- nasze bezpieczeństwo nie zależy tylko od odpowiedniego przygotowania sprzętu. Nie przeceniajmy naszych sił i umiejętności, bo okazuje się, że i one czasami zawodzą.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...