Podsumowanie policyjnych działań „Prędkość” - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Podsumowanie policyjnych działań „Prędkość”

Data publikacji 05.06.2020

Funkcjonariusze ruchu drogowego i grupy „SPEED” przeprowadzili wczoraj (04.06.2020) działania „Prędkość”, podczas których sprawdzali czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Niestety okazało się, że nie wszyscy. Z powodu zbyt szybkiej jazdy 132 kierujących ukaranych zostało mandatem karnym, w tym trzech z nich utraciło prawa jazdy na 3-miesiące.

Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie eliminowanie „piratów drogowych” funkcjonariusze „drogówki” przeprowadzili działania „Prędkość”. Wspierali ich w tym policjanci z grupy „SPEED”, których głównym zadaniem na drogach jest walka z nadmierną prędkością kierowców. Tym razem pod lupę policjantów z miernikami prędkości „poszli” kierowcy ze zbyt mocną nogą na pedale przyśpieszenia. Mundurowi zwracali również uwagę na trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów, stan techniczny i wyposażenie pojazdów.

Wynikiem wczorajszych (04.05.2020) działań jest ujawnienie 132 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do ograniczeń prędkości, za które kierujący zostali  ukarani mandatami i punktami karnymi.

Jednak wśród nich znaleźli się również trzej kierowcy, którzy w terenie zabudowanym jechali swoimi pojazdami ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące limity prędkości. Za swoją jazdę utracili oni na okres 3 miesięcy prawa jazdy.

Rekordzistę z prędkości o 64 km/h większej niż obowiązujące przepisy zatrzymali policjanci z grupy „SPEED” na ulicy Toruńskiej we Włocławku. Zmierzona prędkość laserowym miernikiem wykazała, że 56-latek jechał swoim citroenem w terenie zabudowanym z prędkością 114 km/h. Do kontroli doszło w pobliżu przystanku autobusowego oraz przejścia dla pieszych, gdzie każdy kierowca powinien zachować szczególną ostrożność.  

Pocieszające jest to, że wszyscy kierowcy skontrolowani w czasie działań na drogach miasta i powiatu byli trzeźwi. Takie działania mające eliminować piratów z dróg będą kontynuowane, szczególnie teraz, kiedy zbliża się przedłużony weekend i okres wakacyjny. Wszystko po to, aby każdy z uczestników ruchu drogowego bezpiecznie dotarł do celu podróży i powrócił do domu.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • Policjanci podczas działań na drogach włocławskich związanych z prędkością
  • Policjanci podczas działań na drogach włocławskich związanych z prędkością
  • Policjanci podczas działań na drogach włocławskich związanych z prędkością