Narkotestery dla włocławskiej policji - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Narkotestery dla włocławskiej policji

Data publikacji 15.01.2020

80 sztuk testerów na obecność narkotyków trafiło do włocławskiej komendy. Narkotestery zostały zakupione i przekazane przez Urząd Miasta we Włocławku. Zostaną wykorzystane w codziennej służbie policjantów.

80 wielopanelowych testerów na obecność narkotyków w ślinie będą mieli do wykorzystania włocławscy mundurowi. Wyposażone w nie będą służby dyżurne, ale także wydział ruchu drogowego i wydział patrolowo-interwencyjny. Dzięki nim funkcjonariusz w ciągu 5 minut zdobędzie wiedzę, czy kontrolowana osoba prowadziła pojazd pod wpływem środków odurzających.

Z pewnością urządzenia te wykorzystane zostaną w codziennej służbie policjantów. Nie jest to pierwszy tego typu zakup, który wspomaga policyjną służbę. W latach ubiegłych podobne narkotestery również były wykorzystywane w sytuacjach, kiedy zachodziło podejrzenie, że zatrzymana osoba jest pod wpływem narkotyków.

Zakup zrealizowany został z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, który realizowany jest przez włocławskie służby mundurowe.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...