Pogadanka z uczniami o wirtualnym świecie i łamaniu prawa - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Pogadanka z uczniami o wirtualnym świecie i łamaniu prawa

Data publikacji 06.12.2019

Policjantka z włocławskiej komendy spotkała się wczoraj z młodzieżą uczęszczającą do SP nr 20 przy ul. Gałczyńskiego. Głównym celem wizyty była rozmowa z nastolatkami o odpowiedzialności karnej nieletnich i przestępczości w sieci. Uczniowie chętnie słuchali funkcjonariuszki i zadawali śmiałe pytania.

Przedstawicielka Zespołu Profilaktyki Społecznej z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku udała się wczoraj (05.12.2019) z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Gałczyńskiego. Mundurowa spotkała się z uczniami najstarszych klas i rozmawiała z nimi o konsekwencjach łamania prawa przez nieletnich i cyberprzestępczości.

Nastolatkowie dowiedzieli się czym jest czyn karalny i co grozi niepełnoletniej osobie, która zdecyduje się złamać prawo. Z dużym zainteresowaniem słuchali także wypowiedzi funkcjonariuszki odnośnie przestępczości w sieci, o zagrożeniach jakie tam czyhają, uzależnieniach i mowie nienawiści. Sami dzielili się doświadczeniami dotyczącymi hejtu i wskazywali sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

Policjantka rozmawiała wczoraj z najstarszymi uczniami szkoły, jednak niewykluczone, że niedługo spotka się z ich młodszymi kolegami. Rozwój cyfryzacji, a co się z tym wiąże cyberprzestępczości, ma wpływ na coraz młodsze dzieci. Warto zatem rozmawiać, uczyć i uwrażliwić coraz młodsze pokolenia na zagrożenia związane z wirtualnym światem.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski