Przedszkolaki ze „Smerfnej Chaty” poznawały policjantów - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Przedszkolaki ze „Smerfnej Chaty” poznawały policjantów

Data publikacji 08.11.2019

Jak reagować w sytuacji, gdy zagraża nam niebezpieczeństwo? Pod jaki numer zadzwonić, kogo prosić o pomoc? Tego oraz wiele innych porad i zasad właściwego zachowania dowiedziały się przedszkolaki ze „Smerfnej Chaty” z Włocławka. W środę gościły u siebie policjantów z włocławskiej komendy, a dzień później same odwiedziły miejscową jednostkę policji.

W środę (06.11.2019) funkcjonariuszki z Zespołu Profilaktyki Społecznej wraz z dzielnicowym udały się z wizytą do Przedszkola „Smerfna Chata” przy ul. Kolskiej we Włocławku. Z grupą 3- i 4-latków policjanci rozmawiali o numerach alarmowych i właściwych sposobach zgłaszania niebezpieczeństwa. Nie zabrakło także wiadomości z zakresu poznawania i utrwalania prawidłowego zachowania na drodze. Pod profesjonalną opieką stróżów prawa, w bezpiecznych warunkach przedszkolnej sali, maluchy ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Na zakończenie mocno przytuliły mundurowych.

Z kolei następnego dnia, w czwartek (07.11.2019) grupa starszaków w wieku 5-6 lat z tego samego przedszkola, odwiedziła Komendę Miejską Policji przy ul. Okrężnej. Kilkulatkowie dowiedzieli się czym zajmuje się policjant, poznali wszystkie jego atrybuty oraz różne rodzaje służb. Największe emocje wzbudziła możliwość dokładnego przyjrzenia się policyjnemu radiowozowi od środka oraz własnoręczne ściąganie odcisków palców. Na pamiątkę każdy otrzymał swoje własne ślady linii papilarnych.

Spotkania z policjantami w placówkach edukacyjnych dają wiele satysfakcji zarówno funkcjonariuszom, jak też uczniom. Oprócz niezapomnianych wrażeń i zabawy, prowadzą także do wzmocnienia w odbiorcach potrzeby właściwego postępowania w różnych sytuacjach, zwłaszcza tych niebezpiecznych. Im młodsze dzieci, tym łatwiej przyswoją wzorce prawidłowych reakcji, dlatego policjanci tak często spotykają się z maluchami.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • Przedszkolaki ze Smerfnej Chaty oglądają radiowóz
  • wspólne zdjęcie maluchów z policjantami w przedszkolu
  • przedszkolaki ćwiczą przechodzenie przez jezdnię
  • dzieci wchodzą do radiowozu
  • policjantka omawia pracę funkcjonariuszy
  • dzieci przymierzają policyjne mundury