Policjant zawsze pomoże - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Policjant zawsze pomoże

Data publikacji 06.11.2019

Policjant to ktoś, kto pomaga, chroni, a czasem nawet uczy. Właśnie takie skojarzenia ze stróżami prawa mają dzieci, które we wtorek spotkały się z policjantkami z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Maluchy rozmawiały z mundurowymi o bezpieczeństwie i poznały tajniki policyjnej pracy.

We wtorek (05.11.2019) funkcjonariuszki gościły na terenie Komendy Miejskiej Policji we Włocławku młodych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z edukacją. W progach jednostki powitały grupę przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Fabiankach. Maluchy zwiedziły budynek komendy i poznały tajniki policyjnej pracy. Dowiedziały się, że w trudnych sytuacjach zawsze mogą liczyć na pomoc funkcjonariusza, który na służbie wciela się w różne role: chroni, kontroluje, ratuje, a czasem nawet uczy. Dzieci poznały także przewodnika psa i jego czworonożnego partnera oraz obejrzały policyjny radiowóz od środka. 

Na zakończenie przedszkolaki wykonały swoje własne odciski palców i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z policjantkami. Budynek komendy opuszczały z uśmiechem na twarzy. 

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • przedszkolaki z policyjnym psem służbowym i jego przewodnikiem
  • dzieci oglądają radiowóz
  • policjantka opisuje i pokazuje elementy radiowozu
  • pamiątkowe zdjęcia przedszkolaków z komendy