Lekcja bezpieczeństwa i odpowiedzialności w SP w Kowalu - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Lekcja bezpieczeństwa i odpowiedzialności w SP w Kowalu

Data publikacji 06.11.2019

Poniedziałkowy poranek mile zaskoczył uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalu, na których czekało spotkanie z mundurowymi, zamiast tradycyjnych lekcji. Przedstawiciele Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku odwiedzili uczniów miejscowej placówki dydaktycznej wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Kowalu i przedstawicielami Starostwa Powiatowego. Celem spotkania była dyskusja na temat bezpieczeństwa na drodze, w szkole oraz w sieci. Na zakończenie każdy otrzymał miły upominek, dzięki któremu będzie widoczny na drodze.

W poniedziałek (04.11.2019) przedstawicielki komendy gościły w Szkole Podstawowej w Kowalu, gdzie wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Kowalu podinsp. Grzegorzem Demichem przeprowadziły pogadanki z zakresu unikania zagrożeń i właściwego zachowania na drodze, w szkole oraz w internecie. Z młodszą grupą uczniów z II i III klasy ćwiczyły podstawowe zasady ruchu drogowego i przypominały numery alarmowe. Wskazywały także na potrzebę noszenia odblasków jako istotnego czynnika mającego wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Ponadto scharakteryzowały zawód policjanta i pokazywały jego atrybuty. Dzięki temu każdy chociaż przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy stróż prawa.  

Z kolei ze starszą grupą omawiały czyny karalne dokonywane przez osoby nieletnie, ich odpowiedzialność za popełnione przestępstwa i wykroczenia, a także zjawisko cyberprzestępczości i demoralizacji. Z nastolatkami także poruszyły kwestię widoczności na drodze, zachęcając do używania odblasków nawet w obszarze zabudowanym. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego wszyscy otrzymali elementy odblaskowe, które sprawią, że droga do szkoły stanie się bezpieczniejsza. 

Nietypowa lekcja wywarła duże wrażenie na odbiorcach, a ich zaangażowanie na samych prowadzących. Dodatkowo otrzymane przez uczniów elementy odblaskowe dopełniły temat bezpieczeństwa i zachęciły dzieci i młodzież do użytkowania ich w życiu codziennym. 

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • policjanci rozmawiają z uczniami
  • uczniowie słuchają policjantów
  • przedstawiciele Starostwa Powiatowego witają uczniów
  • Komendant Komisariatu Policji w Kowalu z przedstawicielem Starostwa Powiatowego pokazują opaski odblaskowe
  • policjanci i przedstawiciele Starostwa Powiatowego omawiają zagadnienie bezpieczeństwa i widoczności na drodze