Trzecioklasiści na komendzie - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Trzecioklasiści na komendzie

Data publikacji 11.09.2019

Wraz z początkiem roku szkolnego włocławscy policjanci rozpoczęli kolejny etap spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Jednym z jej elementów jest wizyta dzieci w komendzie, gdzie oprócz zobaczenia naszej służby od „kuchni” profilaktycy rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie. Nawet deszcz nie popsuł dobrych humorów i radości ze spotkania z mundurowymi.

Poniedziałkowymi (09.09.2019) gośćmi w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku byli trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 12. Policjanci i pracownicy komendy rozmawiali z nimi o podstawowych zasadach ruchu drogowego, właściwych sposobach poruszania się w rejonach szkoły i reagowania na różne sytuacje na drodze. Omawiane było także zagadnienie rozsądnego korzystania z Internetu i prawidłowych relacji koleżeńskich, bez wrogości i agresji.

9-cio i 10-latkowie mogli przy drobnej pomocy policjantów, własnoręcznie wykonać odciski swoich linii papilarnych. Nie mniejszą radość sprawiła im także możliwość „sprawdzenia się” w roli funkcjonariusza. Uczniowie chętnie pozowali do zdjęć na policyjnych quadach i motorach.

Największą atrakcję stanowił jednak pokaz umiejętności policyjnego psa „Hera”. Dzieci chętnie słuchały, gdy jej przewodnik opowiadał o możliwościach swego „współpatrolowca” i zadaniach, które na co dzień wykonują. Uśmiech i zaciekawienie wywołała wiadomość, że Hera także skończyła szkołę. Jak prawdziwy policjant musiała się pilnie uczyć i zdać egzaminy, by móc rozpocząć służbę. Przy tej okazji przypomniano uczniom o konieczności szacunku i właściwej opieki nad zwierzętami.

Pomimo opadów deszczu, które towarzyszyły wizycie młodych gości na terenie jednostki policji, byli oni zadowoleni ze spotkania z policjantami. Uczniowie opuścili budynek komendy w dobrych humorach i bogatsi o zdobytą wiedzę z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • Dzieci podczas wycieczki w komendzie przy służbowym sprzęcie
  • Dzieci podczas wycieczki w komendzie przy służbowym sprzęcie
  • Dzieci podczas wycieczki w komendzie przy służbowym sprzęcie
  • Dzieci podczas wycieczki w komendzie przy służbowym sprzęcie