Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas WOŚP - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas WOŚP

Data publikacji 12.01.2018

W najbliższą niedzielę (14.01.18) kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku policjanci zadbają o bezpieczeństwo uczestników akcji. Już dziś (12.01.18) spotykali się z wolontariuszami, aby przekazać cenne rady na temat unikania zagrożeń.

Za dwa dni, w niedzielę (14.01.18) czeka nas kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia na terenie miasta i powiatu pojawi się więcej patroli policyjnych. Mundurowi, jak co roku, czuwać będą nad bezpieczeństwem wolontariuszy i sprawdzać, czy zbiórki pieniędzy prowadzone są przez osoby do tego uprawnione.

Jako darczyńcy pamiętajmy, że:

- każdy wolontariusz będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza – zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;

- dodatkowo identyfikator musi mieć logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (serduszko);

- skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP;

- na górze skarbonki, przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Porady dla wolontariuszy:

- unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy w miejscach mało uczęszczanych, źle oświetlonych (podwórka, bramy, skwery);

- pieniądze zbierajcie w miejscach objętych monitoringiem, dobrze oświetlonych, o dużym natężeniu ruchu pieszych, gdzie zatrudnieni są pracownicy ochrony np. centra handlowe;

- nie chodźcie samotnie, bezpieczniej jest zbierać pieniądze w grupie;

- w razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki – pamiętajcie, że życie i zdrowie jest najważniejsze;

- gdy czujecie się zagrożeni lub zostaliście napadnięci nie wahajcie się powiadomić policji, czym prędzej dzwońcie na numery alarmowe 112 lub 997.

Dzisiaj (12.01.18) policjanci osobiście spotkali się z wolontariuszami WOŚP, aby przekazać im powyższe cenne rady i zapewnić, że w niedzielę będą czuwać nad ich bezpieczeństwem.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...