Odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 11.01.2018

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm włocławianom, w mieszkaniach których policjanci znaleźli amfetaminę i ekstazy. Obaj usłyszeli już zarzuty dotyczące złamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wszystko zaczęło się we wtorek (09.01.18) około godz. 9.00 na włocławskim Michelinie. Wówczas uwagę policjantów, którzy patrolowali osiedle, przykuło dziwne zachowanie dwóch mężczyzn. Siedzieli oni w citroenie i na widok funkcjonariuszy zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest tego powodem.

Okazało się, że w samochodzie siedzieli 23 i 21-latek z Włocławka. Było tam jeszcze coś…. W wyniku sprawdzenia pojazdu, policjanci znaleźli w nim zawiniątka z zawartością białego proszku o wadze ponad 4 gramów brutto. Po badaniu w komendzie wyszło na jaw, że jest to amfetamina.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzenia w policyjnym areszcie.

Dodatkowo stróże prawa sprawdzili miejsca zamieszkania zatrzymanych i znaleźli tam kolejne narkotyki. W mieszkaniu 23-latka policjanci ujawnili ponad 20 gramów brutto amfetaminy. Z kolei 21- latek miał w mieszkaniu ponad 60 tabletek ekstazy.

Wczoraj (10.01.18) obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, za co grozi im teraz do 3 lat więzienia.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostetak
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski