Uliczny chuligan zatrzymany przez policjantów - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Uliczny chuligan zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 10.01.2018

Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia włocławscy policjanci zatrzymali 28-latka, który bez powodu uderzył w centrum miasta dwie kobiety. 28-letni chuligan usłyszał już zarzuty, za które może trafić na rok do więzienia.

W poniedziałek (08.01.18) około południa w centrum miasta zaatakowane zostały dwie kobiety: 68 i 64-latka. Sprawcą był młody mężczyzna, który zaczepił kobiety na ulicy, a następnie bez powodu uderzył je w głowę i zbiegł.

Chwilę po zdarzeniu ulicą przejeżdżali policjanci z włocławskiego Wydziału Prewencji, którzy zaalarmowani przez przechodniów, ruszyli w pościg za chuliganem. Mężczyzna szybko został zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnego aresztu. Trzeźwiał tam mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzną tym okazał się 28-letni mieszkaniec Włocławka.

Ponadto na miejscu zdarzenia policjanci wezwali do jednej z kobiet pogotowie, gdyż uskarżała się ona na problemy zdrowotne. Całe szczęście okazało się, że w wyniku uderzenia nie odniosła obrażeń.

O całym zajściu policjanci powiadomili prokuratora, który zadecydował, że przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego, obejmie ściganiem z urzędu. Pozwoliło to śledczym na przedstawienie chuliganowi zarzutów dotyczących naruszenia nietykalności obu kobiet. Grozi mu za to do roku więzienia.

 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski