Podsumowanie sylwestrowego weekendu - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Podsumowanie sylwestrowego weekendu

Data publikacji 03.01.2018

W związku z przedłużonym weekendem sylwestrowo-noworocznym włocławska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Mundurowi dbali o to, aby wszyscy, którzy wyruszą na spotkanie z Nowym Rokiem bezpiecznie dotarli do celu.

Od piątku (29.12.17) do wczoraj (02.01.18) w związku z „Sylwestrem” i „Nowym Rokiem” włocławscy policjanci prowadzili na drogach miasta i powiatu wzmożone działania. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu. Mundurowi dbali, by każdy, kto wyruszy na sylwestrową zabawę, bezpiecznie dotarł do celu, a następnie równie bezpiecznie wrócił do domu.

Policjanci oddziaływali głównie prewencyjnie, w tym uświadamiali o grożących na drodze niebezpieczeństwach i czuwali nad płynnością ruchu. Jednak ci użytkownicy dróg, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy, a tym samym stanowili zagrożenie dla siebie i innych, nie mogli liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy.

W ciągu 5-dniowych działań mundurowi przeprowadzili 634 kontrole pojazdów i sprawdzili stan trzeźwości ponad tysiąca. kierujących. Niestety okazało się, że 8 z nich kierowało pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie 3,6 promila.

Za popełnione przewinienia mundurowi nałożyli 206 mandatów, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości i brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także za przechodzenie przez pieszych w miejscu niedozwolonym. Z uwagi na zły stan techniczny pojazdu policjanci zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych.

Całe szczęście podczas sylwestrowo-noworocznego weekendu nie doszło do żadnego wypadku.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski