Dwa wypadki w weekend na drogach włocławskich - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Dwa wypadki w weekend na drogach włocławskich

Data publikacji 11.09.2017

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do jakich doszło w weekend na drogach włocławskich. W wyniku zdarzeń trzy osoby zostały ranne.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek (08.09.17) przy ulicy Planty we Włocławku. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 19-letni kierujący peugotem podczas manewru cofania uderzył w 45-letniego jadącego rowerem typu riksza, który poruszał się z pasażerką po chodniku. W wyniku uderzenia pasażerka z obrażeniami trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Natomiast w niedzielę (10.09.17) w godzinach rannych doszło do zderzenia się dwóch pojazdów na autostradzie A-1 na wysokości m. Unisławice. Po dotarciu mundurowi zabezpieczyli miejsce i wstępnie ustalili, że 20-letni kierujący peugeotem jadąc nitką południową w stronę Łodzi, będąc prawy pasem wjechał w tył poprzedzającego go opla. W wyniku uderzenia 29-letni kierujący oplem stracił panowanie i uderzył w bariery ochronne. Dzieci w wieku 2 i 6-lat, które podróżowały oplemtrafiły do szpitala z obrażeniami. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą dochodzenie, które wyjaśni dokładne okoliczności obydwóch wypadków.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski