Informacje

Dwa fantomy będą pomagać włocławskim mundurowym w doskonaleniu udzielania pierwszej pomocy

Data publikacji 08.09.2017

Włocławscy policjanci wzbogacili się o dwa fantomy pomocne przy szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy. Zakup możliwy był dzięki Urzędowi Miasta we Włocławku w ramach funduszy na realizację działań edukacyjno-profilaktycznych.

Wczoraj (07.08.17) włocławscy mundurowi otrzymali zakupione z funduszy Urzędu Miasta we Włocławku dwa fantomy do ćwiczenia masażu serca i sztucznego oddychania. Przekazany sprzęt to jeden fantom stanowiący odzwierciedlenie przeciętnego dorosłego człowieka, natomiast drugi to fantom niemowlęcia. Przekazane fantomy wykorzystywane będą do szkolenia policjantów, którzy częstą są jako pierwsi na miejscu zdarzenia i udzielają pierwszej pomocy do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb medycznych.  Dodatkowo mundurowi będą wykorzystywać sprzęt w podejmowanych działania prewencyjnych z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

Dzięki zakupionemu sprzętowi przez Urząd Miasta we Włocławku oraz regularnym ćwiczeniom z procedury udzielania pierwszej pomocy policjanci będą mogli skutecznie podejmować działania ratujące życie zdrowie poszkodowanych.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...