Policjanci i służby ochrony Anwil-u wspólnie ćwiczyli - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Policjanci i służby ochrony Anwil-u wspólnie ćwiczyli

Data publikacji 06.09.2017

Na terenie Zakładów Chemicznych „Anwil” we Włocławku doszło do wtargnięcia grupy osób z bronią, którzy wzięli zakładników - taka dramatyczna wiadomość dotarła do dyżurnego włocławskich mundurowych. Na szczęście to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń policjantów i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie zakładu.

We wtorkowy (05.09.17) w godzinach przedpołudniowych do dyżurnego włocławskich mundurowych dzwoni ochrona Zakładów Chemicznych we Włocławku informując o wtargnięciu grupy osób z bronią, którzy wzięli kilkunastu zakładników w sali konferencyjnej. Policyjny patrol po przyjeździe potwierdza tę informację. Okazuje się, że w budynku podczas konferencji wtargnęła cztero-osobowa grupa, która przetrzymuje pracowników i żądają pieniędzy oraz środka transportu. Natychmiast odpowiedzialny za bezpieczeństwo pracowników nakazuje ewakuację wszystkich osób z terenu zakładu, a policyjni negocjatorzy nawiązują kontakt z napastnikami. Prowadzone rozmowy pozwalają na uwolnieniem kilkunastu przetrzymywanych, jednak cały czas cztery osoby są zakładnikami. Dalsze rozmowy nie dają już żadnego rezultatu i zostaje podjęta decyzja przez dowodzącego o użyciu grupy szybkiego reagowania. Do pomieszczeń wchodzą funkcjonariusze i po wyeliminowaniu zagrożenia ewakuują przetrzymywane osoby w bezpieczne miejsce.

Tak w skrócie przedstawiał się scenariusz ćwiczeń, w których oprócz pracowników zakładu wzięły udział służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenie Zakładów Chemicznych „Anwil” i mundurowi.Celem tych działań było doskonalenie metod zabezpieczenia miejsca zdarzenia i współpraca z innymi służbami w sytuacji kryzysowej

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...