Działania „Alkohol i Narkotyki“ na drogach powiatu włocławskiego - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Działania „Alkohol i Narkotyki“ na drogach powiatu włocławskiego

Data publikacji 29.05.2017

W niedzielę włocławscy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu włocławskiego działania kontrolne pod nazwą „Alkohol i Narkotyki“. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 904 kierujących. Okazało się, że jeden z uczetników ruchu kierował na tzw. „podwójnym gazie“.

W niedzielę (28.05.17) policjanci z włocławskiej „drogówki“ przeprowadzili na drogach miasta i powiatu szereg kontroli drogowych. Celem tych działań było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu. Mundurowi skupiali swoją uwagę głównie na stanie trzeźwości kierujących, ale nie tylko. Kontrolowali również prędkość, stan techniczny pojazdów. Sprawdzali także, czy podróżni mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach samochodowych. Łącznie policjanci przeprowadzili 244 kontrole pojazdów. Ujawnili 133 wykroczenia drogowe, z czego w 124 przypadkach ukarali sprawców mandatem karnym. Mundurowi korzystali również z narkotesterów, aby zbadać, czy kierujący nie są pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 904 kierujących. Podczas jednej z kontroli w miejscowości Chełmica (gm. Fabianki) stwierdzili, że kierujący oplem 58-latek jest po użyciu alkoholu. Kierowca zdecydował się na jazdę, mając w organiźmie 0,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za powyższe wykroczenie kierującemu grozi kara aresztu lub grzywny.

Pamietajmy, że pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na naszych drogach. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji i może doprowadzić do tragedii. Jeżeli widzimy, że kierowca jest pijany – nie pozwólmy mu jechać i wezwijmy policję!

 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Tomasz Tomaszewski