Akcja ZNICZ 2016 na terenie powiatu włocławskiego - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Akcja ZNICZ 2016 na terenie powiatu włocławskiego

Data publikacji 31.10.2016

Włocławscy policjanci od 28 października do 2 listopada 2016 r., prowadzą na terenie powiatu włocławskiego wzmożone działania pod nazwą „ ZNICZ 2016”.

Od początku trwania akcji "Znicz 2016" tj. od piątku 28.10.) do niedzieli (30.10.) na terenie powiatu włocławskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast odnotowaliśmy 29 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących (w tym 5 kierujących samochodami i 1 kierującego jednośladem). Nietrzeźwego rekordzistę policjanci  zatrzymali w piątek (28.10.) na ulicy Narutowicza w Brześciu Kujawskim. Do kontroli został zatrzymany 31-letni kierujący oplem, u którego badanie stanu trzeźwości dało wynik ponad 4 promili alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali również kierowcę, który zdecydowanie za szybko usiłował przejechać przez m.Włocławek. Mundurowi zatrzymali jadącego citroenem ul.Toruńską. Powodem tego było zdecydowane przekroczenie prędkości. Okazało się, że 32-letni kierowca auta przekroczył na terenie zabudowanym prędkość o 68 km/h, na liczniku miał 118 km/h. Wobec takiej sytuacji kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania, a dodatkowo ukarano mandatem oraz punktami.

Pamiętajmy! Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Wzmożone działania policjantów potrwają do 2 listopada br.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Małgorzata Marczak