Włocławscy policjanci obchodzili swoje święto - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Włocławscy policjanci obchodzili swoje święto

Data publikacji 14.07.2016

W tym roku przypada 97-rocznica powstania Policji Państwowej. Dziś (14.07) włocławscy policjanci obchodzili swoje święto. Kilkudziesięciu mundurowych awansowało na wyższe stopnie służbowe, dwóch zostało odznaczonych. Były również gratulacje dla policjantów i pracowników policji z tytułu jubileuszu pracy.

Lipiec to miesiąc, kiedy polscy policjanci obchodzą swoje święto. W tym roku przypada 97-rocznica powstania Policji Państwowej. Została ona powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919r.

W nawiązaniu do tego okresu jeden z naszych kolegów wystąpił w mundurze Policji Państwowej z czasów II Rzeczypospolitej.

Włocławscy policjanci swoje święto obchodzili dziś, 14 lipca. O godz.11 w Bazylice Katedralnej rozpoczęła się Msza Św. celebrowana przez Kapelana Ks.Sebastiana Osińskiego.

Następnie Urząd Miasta Włocławek użyczył nam gościny i to właśnie tam miała miejsce dalsza część uroczystości.

W obecności I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł.insp.Mirosława Elszkowskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku insp.Piotra Stachowiaka, 89 funkcjonariuszy naszej jednostki awansowało na wyższe stopnie służbowe. Ośmiu mundurowych otrzymało wyższy stopień przedterminowo.

Miłym akcentem było również odczytanie odznaczeń dla mł.insp.Macieja Estkowskiego i podinsp.Zdzisława Ciesielskiego- Srebrna Odznaka Zasłużonego Policjanta oraz dla asp.sztab.Jędrzeja Fryzowskiego- Brązowa Odznaka Zasłużonego Policjanta.

Święto policji to równieżdoskonała okazja do podziękowania za długoletnią pracę. I tak dwóch pracowników policji otrzymało podziękowania za odpowiednio 20 oraz 30 lat pracy.

Z kolei dwóch funkcjonariuszy otrzymało gratulacje za 30-lecie służby w mundurze, ośmiu za 25-lecie oraz trzynastu mundurowych za przepracowanie 20 lat.

Dzisiejsze spotkanie to również okazja, aby złożyć podziękowania dla osób, który w wyjątkowy sposób udzieliły pomocy młodzieży uczestniczącej w wypadku z tragicznym skutkiem. Był to Naczelnik Wydziału Zarządzania Administracji i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego, Burmistrz Lubienia Kujawskiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Kłóbce.

Były gratulacje, podziękowania za pełnioną służbę oraz życzenia spełnienia marzeń w pracy i życiu osobistym.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Małgorzata Marczak